„To vypadá jak dům bezdomovců,“ zhodnotil stav budovy starosta Skorošic František Kadlec (nez.).

Budova je v žalostném stavu.

„Rekonstrukce by stála miliony korun. Stav budovy je nevyhovující a v některých částech havarijní,“ řekl vedoucí územního odboru služby pro vnější službu Ivan Petrišče.

Vysvětlil, že Krajské ředitelství policie v Ostravě do objektu investovalo jen minimálně.

„Teď patříme pod krajské vedení v Olomouci, které si náš objekt prohlédlo a dalo nám za úkol najít novou budovu. Proto se obracíme na vedení obcí, aby nám pomohlo vytipovat volné objekty. Nejvhodnější by byly prostory, do kterých bychom nemuseli mnoho investovat,“ řekl Petrišče.

Javornický policejní obvod zabírá čtyřiatřicet procent území Jesenicka. V Žulové je ústav pro léčbu drogově závislých dětí a ve Vidnavě výchovný ústav. Útěky chovanců jsou prakticky na denním pořádku. Hlavně v obcích na hranici přibývá trestných činů, které mají na svědomí Poláci.

„Nebudu zastírat, že Vidnava má eminentní zájem o to, aby policie měla sídlo v našem městě. Neustále jsou tu problémy s útěky chovanců, potýkáme se s migrací Romů, v sousední obci se tvoří romské ghetto. Chceme policii nabídnout vilu Mladek, která v minulosti sloužila policii,“ přiblížila nabídku starostka Vidnavy Eva Pavličíková.

S nabídkou přišel i starosta Javorníku Jiří Jura, který prozradil, že již má také vytipovanou budovu.

„Co ale zamýšlíte s budovou, kterou chcete opustit?“ ptal se Jura.

„V poslední době se policie budov, které nejsou využívané, zbavuje,“ reagoval Petrišče.