Už v prosinci však rozjede zimní blok sportovních akcí, tentokrát s cílem finančně pomoci čtyřleté Veronice Charvátové ze Zlatých Hor.

„Bylo úchvatné, když deset tisíc návštěvníků fotbalového utkání Sigma Olomouc – Sparta Praha tleskalo malé Elence a její rodině,“ zářil zakladatel iniciativy Rostislav Vaněk, jenž měl na radosti obdarovaných výrazný podíl.

Elenka Vojtková pochází z Olomouce a narodila se úplně zdravá. Od pěti měsíců života však trpí Westovým syndromem a epileptickými záchvaty. Za utržené peníze jí rodiče pořídili speciální zdravotní vozík, který ji pomůže správně k lepšímu sezení a pobytu ve speciální mateřské škole, kam tento měsíc nastoupila.

„Z rukou kapitána Sparty jsme při zmíněném utkání obdrželi také podepsaný dres od hráčů pražského klubu, který půjde do dražby na našem dražebním portálu. Celý výtěžek z prodeje potom půjde už na konto Verunky Charvátové ze Zlatých Hor, které iniciativa Děti Dětem věnuje zimní blok akcí,“ pokračoval Vaněk.

Rekonstrukce krytého bazénu v Šumperku.
Rekonstrukce krytého bazénu v Šumperku začala
Jesenická lyžařská magistrála.
Málo sněhu i kůrovec. Jesenická magistrála mění trasu

Chystají tanec i lyžování

Veronika Charvátová má čtyři roky a trpí nemocí motýlích křídel. Jedná se o vrozené puchýřnaté onemocnění kůže, které může mít různé stupně závažnosti.

„Je to ale stále usměvavá a živá holčička,“ podotkl Rostislav Vaněk. „Chtěli bychom jí usnadnit každodenní život a pomoci celé její rodině.“

Zimní blok akcí s názvem Sportujeme pro Verunku odstartuje v prosinci, v rámci něj proběhne sedm různých událostí. Nebude chybět tradiční turnaj fotbalových přípravek, na programu jsou i florbalová a basketbalová klání. Jako novinku Děti Dětem představí sportovní den věnovaný tanci.


„Na to se obrovsky těším. Skupina nadšených tanečnic v čele s Natálií Vicencovou připravují trénink a taneční soutěže. Chystáme i zimní závody na sjezdovce, a to jak na lyžích, tak na saních,“ podotkl Vaněk. „Jsme rádi, že se soukromé firmy i osoby zapojují do našeho projektu a jsou ochotni financovat ocenění a medaile pro sportující děti,“ uzavřel.

Iniciativa DĚTI DĚTEM je skupina dobrovolníků, která se snaží pomáhat hendikepovaným dětem. Zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro mládež. Z nich se formou vstupného, startovného a finančních darů vybírají peníze na podporu zdravotně indisponovaných jedinců.

Iniciativa Děti dětem udělala dobrou věc a zároveň veřejnosti představila paralympijské sporty.
Děti dětem znovu pomáhaly Elence, představily sporty pro hendikepované