Obecně prospěšná společnost Pontis má nového ředitele. Od května do funkce nastupuje Miroslav Adámek, který jedenáct let pracoval jako kurátor pro mladistvé na šumperské radnici.

„Struktura sociálních služeb v Pontisu má dobré ukotvení, ale určitě se zde najde prostor pro jejich další rozvíjení. O případných změnách ale mohu uvažovat až tehdy, když se podrobně seznámím s fungováním organizace,“ řekl Miroslav Adámek.

Ten nahrazuje bývalého šéfa Pontisu Miroslava Podhájského, který z vedení společnosti odešel na vlastní žádost. I když jako důvod svého odchodu uvedl vyčerpání z dlouholetého působení ve funkci, bylo veřejným tajemstvím, že zaměstnanci jsou pod jeho vedením dlouhodobě nespokojeni.

Stěžovali si především na špatnou komunikaci, ale i další pochybení, například opožděné výplaty nebo jejich špatný výpočet. Pracovníci Pontisu se před několika měsíci obrátili na správní a dozorčí radu společnosti, která se jejich námitkami začala zabývat, výsledkem bylo odstoupení tehdejšího ředitele společnosti z funkce.

„Do výběrového řízení se přihlásili dva kandidáti, oba přišli s kvalitní koncepcí. Od nového ředitele si slibujeme lepší fungování společnosti, především odstranění nedostatků v oblasti pracovně právních vztahů,“ uvedl předseda správní rady Pontisu a místostarosta Šumperka Marek Zapletal.

Obecně prospěšnou společnost založilo město Šumperk v roce 1999. Jejím cílem je poskytovat sociální služby. V současné době provozuje dům pro osamělé rodiče s dětmi v tísni, domy s pečovatelskou službou, informační středisko pro seniory, K- centrum Krédo pro drogově závislé a nízkoprahový klub pro mládež Rachot. V Pontisu pracuje kolem pěti desítek zaměstnanců.