Oba hráči strávili několik posledních ročníků v mládežnických extraligách ve Zlíně, teď jsou však připraveni pomoci mateřskému Šumperku.
Brunec i Matějka se objevili v dresu Draků již při zápasech v Mostě a doma proti Chomutovu. Na ledě si pak vedli velice zdatně.

„Minulý týden mi zavolal Radek Kučera, jestli bych nechtěl jít hrát do Šumperku. Z mé strany byl zájem pořád a od přípravy jsem celou dobu čekal, kdy se Šumperk ozve. Jakmile mě vedení Draků kontaktovalo, hned jsem volal Tomášovi Bruncovi, neboť jsme měli zájem pomoci týmu oba, a okamžitě jsme byli připraveni sem přijít. Na angažmá jsme se těšili. Doufám, že Drakům pomůžeme, abychom tu nebyli zbytečně,“ říká úvodem odhodlaně Jan Matějka.

„Pro nás je působení v Šumperku výzva. Tři roky jsme nastupovali v juniorech a teď chceme okusit stabilně mužskou soutěž. Takže se budeme snažit, chytit se šance. Navíc velkou motivací je hrát před domácím publikem,“ doplňuje svého dlouholetého spoluhráče a kamaráda Tomáš Brunec.
Zatímco Matějka po odchodu do Zlína v Šumperku naskočil již minulý rok ve dvou zápasech první juniorské ligy a letos absolvoval týdenní přípravu na ledě s prvoligovými Draky, Brunec se do Šumperka vrací po několika letech.

„Já jsem v Šumperku naposledy hrál někdy v dorostu, pak jsem odešel do Zlína. Zápas v Mostě byl mojí obnovenou premiérou v šumperském dresu. S příchodem do mužstva jsem však neměl problémy. Řadu kluků znám, především místní odchovance. V kádru Draků je navíc řada hokejistů ze Zlína,“ prozrazuje dále Tomáš Brunec. V závěru minulého ročníku si oba Draci zahráli finále juniorské extraligy, kde se Zlínem podlehli Vsetínu a nakonec tak získali stříbrné medaile. Úvod této sezony potom dlouho bojovali o místo v základním kádru extraligových mužů Zlína, s nimiž absolvovali například úspěšný turnaj na Slovenku, kde se prosadili i střelecky.

„Postupně jsme získávali sebedůvěru. Těsně před startem extraligy jsme potom odcházeli do juniorů s tím, že pokud se někdo zraní, dostaneme šanci si zahrát. Zlínu se však nyní nedaří, klub proto přivedl nové hráče, takže junioři asi příliš prostoru nedostanou,“ míní Brunec.

„Já jsem u mužů skončil dříve, když mě mrzí drobné neshody s trenérem. Každopádně ve Zlíně jsem byl spokojený. Srdcem jsem ale pořád Šumpeřan. Proto třeba i loni jsem byl rád, že jsem mohl naskočit alespoň krátce za místní juniory a zahrát si tak s kluky, s nimiž jsem začínal,“ říká Matějka.
Stejně jako ve Zlíně se Brunec s Matějkou postavili společně do jedné formace také v Šumperku. Dohromady s Radimem Antonovičem následně byli proti Chomutovu jednoznačně nejnebezpečnější formací domácích.

„Je to super. S Tomášem jsme společně čtyři roky ve Zlíně, z toho tři sezony jsme hráli spolu. Akorát letos nás trenéři rozdělili. Teď jsme se tak znovu sešli v jedné lajně právě v Šumperku, což je skvělé. Rozumíme si totiž jako kamarádi mimo led i jako hráči. Musíme to ale ukázat výkony na ledě a ne pouze slovy,“ doplňuje závěrem Jan Matějka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika