Zatímco základní hodinové vstupné do šumperského krytého bazénu pro dospělého nyní stojí 90 korun, od úterka si za něj připlatí o dvacetikorunu navíc. Zdražují i permanentky nebo vstupy do wellness.

Podle předsedy správní rady Podniků města Šumperka Miroslava Pospíšila stojí za zdražením rostoucí cena energií i tlak na vyšší mzdy.

„Hlavní důvody jsou dva. Prvním z nich je zdražení dodávek tepelné energie od dodavatele, společnosti Sateza. V předpisu záloh na rok 2022 registrujeme skokový nárůst o 65 procent oproti roku 2021. Druhým faktorem je nárůst minimální mzdy a v návaznosti na to zaručené mzdy pro jednotlivé profese. U některých profesí jsme se pohybovali na nižší mzdě, bylo nutné ji dorovnat na mzdu zaručenou,“ objasnil Miroslav Pospíšil.

Vstupné se navyšuje v průměru o dvacet procent. Jediná skupina, které se zdražení téměř nedotkne, jsou vícečlenné rodiny. Nově zaplatí stejnou částku za vstup rodiny s dvěma, třemi i čtyřmi dětmi. „Snažíme se u vícečlenných rodin jít prorodinou politikou a trochu je zvýhodnit, aby naše zařízení bylo přítupné i pro ně,“ řekl Miroslav Pospíšil.