Prvním návštěvníkem výstavy byla Rina Hromádková.

„Mám tady dceru, takže jsem se přišla podívat, co vyrobila,“ řekla Rina Hromádková. Po prohlídce výrobků se maminka dmula pýchou a vše, co vytvořila její dcera, si okamžitě zakoupila.

Chválu na šikovnost dětí, které se musejí vypořádat často s komplikovanými postiženími, pěla i Anežka Tomšejová. Do Jeseníku dorazila z Mikulovic spolu se svou kamarádkou.

„Pracuje tady moje známá a když jsem u ní doma viděla, co všechno připravuje, řekla jsem si, že sem musím přijet. Jsou to krásné věci. Musím tak šikovným dětem přispět,“ řekla Anežka Tomšejová.

V ústavu se na vánoční prodejní výstavu připravovali už od léta. Pro prodejní akci, jejíž výtěžek pomůže k nákupu vybavení do terapeutických dílen, totiž připravovali několik stovek výrobků.

„Naši klienti pracují rádi, baví je to a rádi se pochlubí tím, co zvládnou,“ řekla vedoucí sociálního úseku ústavu Veronika Kahánková.

Kromě adventních věnců, ozdob na stromeček a tkaných koberců se letos děti pustily do novinek. „Hodně jsme pracovali se sušenými rostlinami, dělali keramiku i obrazy se speciálním krekovacím lakem,“ řekla Kahánková.