„Fotbalové hřiště je nyní naší prioritou, nyní je ve fázi skončeného územního řízení. Budeme žádat o dotaci, ale zastupitelé již odsouhlasili, že obec do projektu půjde i v případě, že peníze nezískáme. Budeme schopni ho ufinancovat, protože díky novým pravidlům přerozdělování daní si obec výrazně polepší," řekl starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr.

V Postřelmově se nyní fotbalové hřiště nachází v blízkosti podniku MEP, pozemky ale obci nepatří a fotbalisté jsou v nájmu. Hřiště má navíc špatné podloží.

Nový fotbalový areál se bude stavět „na zelené louce" poblíž místní nádrže  Pískáč, kde obec Postřelmov rozsáhlé pozemky vlastní.

Areál za 200 milionů korun v Postřelmově: dobrý nápad, nebo vyhazování peněz? Hlasujte v anketě pod článkem

„Kromě samotného hřiště se počítá s další menší tréninkovou plochou a také travnatým prostorem, který by ke sportu mohli využívat například hasiči. V plánu je také vybudování kompletního zázemí, které se bude nacházet pod tribunami. Ty jsou plánovány přibližně pro tři sta diváků," vysvětlil starosta Jaroslav Nimrichtr.

Podle Petra Hecla z postřelmovského fotbalového klubu bude areál pro místní obyvatele velkým přínosem. „Rádi bychom ke sportu více přitáhli mládež, takže vítáme, že se bude stavět. Ostatně o výstavbě nového hřiště se uvažovalo již v šedesátých letech minulého století," řekl Petr Hecl.

Odhad ceny stavby, který se pohybuje nad čtyřiceti miliony korun, je poměrně vysoký. Například fotbalové hřiště v Šumperku s přírodní trávou a umělým zavlažováním, které se stavělo v roce 2010, přišlo na 11,4 milionu korun. Tato cena ale zahrnula pouze vybudování plochy, nestavěly se tribuny se šatnami.

S výstavbou hřiště chtějí v Postřelmově začít příští rok, dokončení se předpokládá v roce 2015. Pak je v plánech další budování areálu, který bude přiléhat k fotbalovému stadionu. V hotové studii se počítá například s dráhou pro bruslaře, letním amfiteátrem i koupalištěm. Hrubé odhady na celkovou investici se ovšem pohybují v astronomické výši: 200 milionů korun! Jen pro srovnání, uvažovaná kontroverzní stavba aquaparku v patnáctitisícovém městě Jeseníku počítá s náklady 120 milionů korun. „Problém je zatím se skládkou, která v lokalitě kdysi bývala. Objednali průzkumné vrty, které určí stupeň sanace," zmínil starosta Jaroslav Nimrichtr.