Dělníci ve čtvrtek 10. listopadu nainstalovali dopravní značky, které na několika místech omezují rychlost na třicet kilometrů v hodině. Pokud jim bude počasí přát, v následujících dnech vyfrézují starý asfalt a položí nový povrch.

„Práce se budou týkat těch úseků, které neprošly rekonstrukcí po dokončení výstavby kanalizace," sdělila mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

Část ulice dělníci opravili už loni, kdy položili nový asfalt v těch místech, která poničily výkopové práce. Na zbytku ale zůstal původní povrch.

„Chtělo by to určitě nový asfalt po celé ulici, vždyť tady projíždí spousta aut. Škoda, že se to neudělalo celé naráz, když tehdy opravovali místa po výkopech, mohlo to být hotové. Jenom doufám, že to nedopadne tak, že to vyfrézují, pak zamrzne, nepůjde asfaltovat a do jara to zůstane rozdělané, když začínají tak pozdě," konstatoval řidič Tomáš Říha.

Harmonogram prací zatím počítá s tím, že do úterý 15. listopadu bude silnice uzavřená jen částečně. V místech prací bude rychlost omezená na třicet kilometrů za hodinu a provoz budou podle potřeby řídit pracovníci stavební firmy.

Od středy 16. do pátku 18. listopadu ale řidiči Postřelmovskou ulicí neprojedou vůbec. Uzavřená bude v úseku od křižovatky s ulicemi Alšovou a Zelenou po kulturní dům. Oficiální objízdná trasa je stanovená ve směru od Šumperku po obchvatu Zábřehu na kruhový objezd u sila a dále ulicemi Leštinskou a ČSA na rondel u pošty.

Na rekonstrukci ušetřili jinde

Výpadovku na Postřelmov se podaří opravit díky tomu, že město ušetřilo při rekonstrukci dalších ulic. Olomoucký kraj poskytl městu dotaci třiadvacet milionů korun na opravu těch ulic, které jsou ve správě kraje a dotkla se jich výstavba kanalizace.

„Z této dotace se nám podařilo ušetřit jeden a půl milionu korun. Vyjednali jsme s krajem, že uspořené prostředky můžeme využít na rekonstrukci Postřelmovské ulice," vysvětlil už dříve zábřežský starosta František John.

Díky finanční injekci z kraje se už podařilo zrekonstruovat Sušilovu, Dvorskou, Sokolskou a Jiráskovu ulici, po nichž projíždějí řidiči mířící na Lanškroun, Štíty, Drozdov nebo do Nemile.

Oprava Postřelmovské ulice vyjde na 1,35 milionu korun. Provádět ji bude firma Swietelsky, která uspěla ve výběrovém řízení.