Nové Losiny - Starý muž chystal tašky na evakuaci a ještě se vrátil pro nějakou věc do kuchyně. Bohužel šlápl do prázdna, našli ho o pár kilometrů dál utopeného. Jeho žena zůstala sama v domě, který se rychle ocitl v obklíčení vodou. Druhý den ji zachraňovali hasiči vrtulníkem. Dům musel být po povodni stržen.

Vernířovice -  Majitel domu stál na náspu u svého domu a společně s hasičem sledoval řeku. Smetla je prudká povodňová vlna. Hasič se dokázal zachytit sloupu a s pomocí háku ho lidé vytáhli, starého muže ale voda odnesla. Až za dva dny ho našli v náhonu Velamosu.

Dolní Studénky - Dvaapadesátiletý muž ze Šumperka patřil mezi zvědavce, kteří se chodili dívat, jak voda v sousední obci řádí. Řeku sledoval mezi městem a obcí u bělidla, když ho strhla vodní vlna. Nebyl první, místní hasiči nejméně ve čtyřech případech zachraňovali z vody lidi, kteří se pokoušeli projet přes zatopený most do Dolních Studének.

Lesnice - Jedenapadesátiletý muž se přes varování vydal v kritický den 7. července na cestu k Zábřehu. Mezi mosty ho voda strhla do polí. Hasiči se ho pokoušeli s pontonovým člunem zachránit - viděli v polích pohybující se postavu, která se náhle ztratila. Muže nalezli až po několika dnech utonulého.

Písečná - Starší žena z Písečné šla druhý den povodní ráno jako obvykle do práce. Procházela po chodníku podél řeky, který už byl podemletý. Žena se propadla do díry a divoký proud ji odnesl.