Firma dostala přednost před společností Velum díky vyšší nabídce. Nabídla městu 650 korun za metr čtvereční. Do městské pokladny tedy pošle 7,7 milionu korun, firma Velum s nabídkou 5,3 milionu korun neuspěla.

„Směrem do ulice Na Křtaltě vyrostou dvoubytové domy, ve vnitrobloku pak třípatrové polyfunkční domy. Chybět nebude zeleň a parkové úpravy,“ informoval o chystané výstavbě mluvčí radnice Milan Kratochvíl.

Zatím marně se naopak město snaží udat bývalou knihovnu v sousedství muzea na Masarykově náměstí. Původní záměr města využít budovu pro depozitář muzea padl, a tak se město snaží objekt prodat.

„Během zveřejnění záměru se sice uskutečnilo několik prohlídek, ale nakonec se žádný zájemce neozval. Zastupitelé proto schválili opakování nabídkového řízení za stejných podmínek, tedy s minimální cenou 1,9 milionu korun,“ řekl Kratochvíl.

Obdobně bude město opakovat nabídkové řízení na pozemek v průmyslové „minizóně“ naproti benzinové čerpací stanici Slovnaft u Olomoucké ulice. Za metr čtvereční požaduje zábřežská radnice čtyři sta korun.

Naopak z nabídky prodeje město stáhlo objekt bývalé vodárny v Havlíčkově ulici. Zajímala se o něj sice firma Unipro, ale její nabídka byla o milion korun nižší, než požadovalo město.

Nakonec se radnice dohodla s dosavadním provozovatelem objektu, kterým je Šumperská provozní vodohospodářská společnost. Ta ve vodárně zůstane i nadále, ale už v příštím roce bude městu platit téměř dvojnásobek současného nájmu, tedy čtyři sta tisíc korun.