Chlapci a dívky si užijí hodiny her, zábavy a soutěží, chybět nebude nealkoholické „šampaňské", občerstvení a nezbytné kostýmy.

„Děti se u nás můžou radovat a řádit od devíti hodin dopoledne do šesté odpolední.

Muzeum bude vyzdobené a připravené na jejich veselý rej a hemžení," pozvala Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově.

„Záleží jen na dětech a jejich rodičích, jestli se rozhodnou pro vlastní zábavu, nebo jestli se zapojí do některé z aktivit, jež v muzeu běžně nabízíme. Fantazii meze neklademe a kreativitu podporujeme nejrůznějšími pomůckami a hračkami," doplnila Markéta Ficnarová.

Pradědovo dětské muzeum v Bludově vzniklo mimo jiné i proto, aby seznámilo nejmenší návštěvníky a jejich rodiče s regionálními specifiky jesenických hor a podhůří, a to hravou a zábavnou formou.

Na děti čeká skřítek Theodor, který si s nimi povídá a kamarádí se.

V objektu je vybudováno venkovské stavení a Pradědova vesnička, kde si děti můžou hrát na tradiční řemeslníky, stát se na chvíli železničářem Aloisem Nebelem a vypravovat vláčky nebo se proměnit v různé pohádkové bytosti.

Nejmenší holčičky a chlapečci si vyhrají v batolárně, kde je plazení, lezení, bezpečné padání do měkkého a válení se vítáno.

Starší se můžou poučit o historii Jeseníků v knihovně, navštívit jeskyni s jesenickými strašidly a duchy nebo zjistit, kdo slavný se ve zdejších kopcích narodil.

A když je to unaví a budou si chtít na chvíli odpočinout, zajdou do Pohádkárny s příběhy plnými napínavých zápletek a šťastných konců, které si vyslechnou mezi spoustou měkkých polštářů. Nebude chybět ani mlsání a kvalitní jídlo z poctivých regionálních surovin.