Šumperk: dětem obnovili jídelnu

Obnovou prošla jídelna základní školy Vrchlického v Šumperku. Budova má nové vstupní schodiště, okna, dveře a vzduchotechniku. Stavbaře ještě čeká práce na obložení vnitřních prostor, radiátorů a zateplení venkovních zdí. V samotné školní budově byly vyvrtány otvory a zavedena elektroinstalace pro rekuperační jednotky k větrání tříd. V základní škole Sluneční stavbaři pracovali na úpravách toalet, sprch a šaten v pavilonu tělocvičny. Na základní škole E. Beneše prošla renovací malá tělocvična.

Zábřeh: zateplují školní pavilony

Na zateplení dvou pavilonů základní školy Boženy Němcové pracovali během prázdnin stavbaři v Zábřehu. Celý projekt je rozdělený do tří etap. Loni běžely práce na správní budově a na dvou pavilonech s učebnami. Všechny pavilony budou mít vyměněna okna a dveře, zatepleny pláště a podhledy v podstřeší. Projekt řeší také větrání učeben pomocí interiérových větracích jednotek. Poslední dva pavilony město zateplí příští rok. Projektuje také rekonstrukci školní jídelny a kuchyně.

Mohelnice: budují zelenou střechu

Na budově jídelny základní školy Mlýnská budují stavbaři zelenou střechu. Na rovné střeše se bude nacházet vrstva zeminy s trávníkem. Zelená střecha má řadu výhod. Zadržuje vodu, což v deštivém období napomáhá předcházet přetížení kanalizace, v období sucha zase přispívá k lepšímu klimatu ve městě. V teplých měsících by se na střeše mohla odehrávat výuka. Na základní škole Vodní byly modernizovány učebny, byly dovybaveny družiny a školní klub. V areálu školy se rozbíhá výstavba nového hřiště s běžeckým oválem, malým a větším hřištěm s umělým povrchem. Větší má sloužit fotbalu, menší volejbalu, badmintonu, nohejbalu či košíkové. Hřiště budou moci využívat školáci i veřejnost.

Jeseník: připravují montessori třídu

V Základní škole Jeseník na pracovišti Boženy Němcové vybavovali třídu, kde se budou od září děti učit metodami Marie Montessori. Tento druh vzdělávání se v Jeseníku zavádí nově. V rámci participativního rozpočtu si mohly děti zvolit, jak vylepší svou školní budovu. Na pracovišti Nábřežní tak vzniká školní bufet, na pracovišti Boženy Němcové fitness koutek, na pracovišti Průchodní relaxační koutek. Během prázdnin se rovněž uskutečnila renovace oken na budově Průchodní nebo čištění sportovišť.