Tu největší vlajku děti a pedagogové vytvořili z vlastních těl. Zavlnila se před budovou školy v pátek 19. října, krátce po zahájení vyučování. Zhruba šest set červeno-modro-bílých účastníků doplnili i zájemci z řad rodičů.

„Škola se tak připojuje k celostátní aktivitě Agentury dobrý den, která pokus o rekord v počtu vyvěšených státních vlajek vyhlásila. Obří vlajka je pak vlastním příspěvkem školy ke 100. výročí republiky,“ okomentovala dětské hemžení před budovou školy garantka práce školního parlamentu, učitelka Petra Tichá.

Nápad na „živou vlajku“ podle ní vznikl právě tam. Na dvě desítky dětských zástupců, které parlament tvoří, se prý na ní shodli bez velkého rozmýšlení ještě v závěru loňského školního roku. Letošním rokem už pak nápad pouze dopilovali a organizačně dopracovali. Ztvárnění dostala v poloze visící.

„Od té doby, co navštěvuji tuto školu, mám v šatníku trička v základních barvách. Dneska se mi modré hodilo,“ okomentoval svůj podíl na vzniku odrostlý školák v klínu vlajky.

„Pěkný nápad, ráda jsem se zapojila. Stálo to za držení,“ přidala se maminka v červeném kabátě, která původně pouze přivedla dítko do školy.

Za velkého zájmu fotografů, a pomocí létajícího dronu, byla obří státní vlajka zadokumentována s časem 8 hodin 15 minut. Po živých olympijských kruzích, do kterých se loni děti s učiteli převtělili, tak byly schody před vstupem do budovy 3. Základní školy v Zábřeze svědkem vzniku již druhého obrazu z lidských těl. Členové školního parlamentu už nyní přemýšlejí, čím veřejnost překvapí příště.

Vladimíra Bartoňová