„S kapelou jsme začali fakt hodně brzy. Přemovi bylo osm let, nám ostatním kolem třinácti. Neměli jsme řidičák a naši rodiče čas s námi křižovat republiku, a tak jsme na koncerty jezdili vlakem. Rozhodli jsme se to po letech zopakovat," uvedl zpěvák Tomáš Polák.

Na koncert v Postřelmově, který se uskuteční v sobotu 18. května v osm hodin večer, odjedou členové kapely vlakem v 18.09 ze šumperského nádraží.

„Vezmeme kytary, zazpíváme a popovídáme si,“ doplnil Tomáš Polák. Koncert O5 a Radeček se v Postřelmově koná v rámci oslav výročí obce. Vstup je zdarma.

Kapela O5 a Radeček pochází ze Šumperku, ve stejné sestavě hraje pětadvacet let. Do povědomí širší veřejnosti vstoupila úspěšnými hity Vloupám se nebo Praha, ale také díky unikátním koncertům na střechách budov. Skupina každý rok odehraje ke stovce koncertů. V roce 1997 její členové založili časopis Zámeček pro děti z dětských domovů. Kapela se také stala tváří charitativního projektu České televize Pomozte dětem.

Skupina vydala pět řadových alb, letos po sedmileté přestávce spatří světlo světa šesté. Deska s názvem Dobrý zprávy obsahuje mimo jiné titulní píseň ke komedii LOVEní a singl k divácky úspěšnému filmu Špindl.