Ve spojení s kácením májky a dětským dnem pro místní drobotinu v sobotu 1. června slušně zaplnilo areál fotbalového hřiště. Vařilo celkem jedenáct družstev, ochutnávaly a hodnotily stovky místních i přespolních gurmánů.

„Začali jsme od jedničky, teď jsme u čtyřky,“ svěřil s sympatický mladý pár, který k ochutnávkám využil klidu spícího dítěte. „Bude těžké rozhodnout, ale favorita už asi máme,“ zareagovali jiní na otázku, zde je vůbec možné v takové záplavě vůní a chutí určit ten nejlepší. Zapojit se formou soutěže to divákům umožnilo místní pořadatelské sdružení Nelupp.

Tématické oslavy dne dětí mají v Kosově tradici. Na hřišti za dědinou si ho i s rodiči  každoročně užije drobotina napříč věkovým spektrem obce
Rekordy padaly pod vlajkou olympiády

„Jsme zástupci obcí Nemile a Lupěné a spojuje nás společný zájem o kvalitní zábavu,“ shodli se pořadatelé, kteří se obyvatelům starají o oživení života v obci už několik let.

Vyhlášené jsou například jejich pivní slavnosti nebo běh okolo místní přehrady. Naopak kotlíkové vaření guláše mělo na nemilském hřišti premiéru a hned napoprvé úspěšnou. Užili si ji jak tvůrci gulášů, tak spokojení strávníci.

Slavnosti města Šumperka 1. června 2019.
VIDEO: Šumperské slavnosti připomněly historii