Pachatelka, které při krádežích pomáhá asi jedenáctiletý chlapec použila vždy stejný scénář. První krádež se stala poslední červnový den. Kolem půl jedné odpoledne vešla s hochem do baru hotelu v Šumperku v ulici 17.listopadu.

U obsluhy si objednala dva energetické nápoje v hodnotě asi za sto korun. Zboží zaplatila dvoutisícovou bankovkou. Vzápětí si však koupi rozmyslela. Tvrdila, že nápoje jsou příliš drahé a žádala peníze za zboží zpět.

„S tím obsluha souhlasila a požadovala po ženě vrácení zboží i s vrácenými penězi. Když se tak stalo, upozornila obsluha ženu, že finance nesouhlasí, že chybí ještě tisíc korun. Žena poté začala křičet, přitom obsluze vytrhla z ruky bankovku v hodnotě dvou tisíc korun a i s dítětem z baru utekla,“ popsal případ mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.. Obsluze vznikla škoda tisíc korun.

Kupovala ponožky, odnesl si další talíř

Ve stejný den, kolem půl druhé odpoledne, vstoupila zřejmě stejná žena doprovázená opět chlapcem do šumperské prodejny v Úzké ulici. U prodejního pultu si zakoupila jeden pár ponožek za zhruba 150 korun. „Zaplatila rovněž dvoutisícovou bankovkou a pak už přesně zopakovala scénář z předchozího případu. Když prodavačka nedostala všechny své peníze zpět, pohrozila ženě, že zavolá policii. Zlodějka se lekla a z obchodu utekla,“ uvedl Svatoň. I z této akce si žena odnesla navíc tisíc korun.

Podle popisu svědků se jednalo o cizinku, snědé pleti, která mluvila špatně česky, ale bylo ji částečně rozumět. „Vysoká je kolem 160 centimetrů, obézní postavy, měla černé vlasy svázané do copu. Oblečená byla do bílého trička s krátkým rukávem s potiskem a do riflové sukně, které jí sahala po kotníky. Spolu s ní byl chlapec ve věku asi jedenácti let,“ popsal pachatelku Svatoň.