9.8.

V lázních vystoupí hvězdy a hvězdičky

Jeseník – Pořad, ve kterém vystoupí nejen současné hvězdy klasické hudby, ale i talentovaní hudebníci a zpěváci, připravují na středu 9. srpna jesenické lázně. V Kongresovém sále se od 14.30 hodin představí Mezzosopranistka Michaela Kapustová, sólistka Národního divadla Praha, klavírní duo Hrubých, sopranistka Alena Kučerová, basbarytonista Jan Kučera, tenorista Jakub Rousek, sólista Moravského divadla Brno a moderátorka Jarmila Pohlová. Vstupné je dobrovolné. (zak)

10.8.

Na letní scéně vystoupí Václav

Zábřeh - Příznivci divadla pod otevřeným nebem si přijdou na své ve čtvrtek 10. srpna, kdy se na Masarykově náměstí od 20 hodin představí divadelní soubor Václav s nově nastudovanou komedií finského autora B. Ahlforse Poslední doutník. V komorním příběhu o tom, že nikdy není pozdě, protože láska kvete v každém věku, hrají Josef Kőnig, Magdalena Schwarzová, Ctirad Bartoň, Vladimíra Manďáková a Petra Šípová. „O představení zájemci určitě nepřijdou, v případě, že nám nebude přát počasí, jej přesuneme do kulturního domu,“ upozornil Zdeněk David. Představení se koná v rámci festivalu Léto u zámku. Připraveno bude občerstvení, vstupné je 50 korun. (zak)

11.8.

Na pouti zahraje varhaník i Spirituál Kvintet

Štíty – Město Štíty zve na dva koncerty, které se uskuteční v rámci Štítecké pouti. Milovníky klasiky potěší skvělý varhaník, folkovou hudbu bude servírovat Spirituál Kvintet. Oba koncerty se budou konat v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Štítech. V pátek 11. srpna v 18 hodin na varhany zahraje Pavel Svoboda. Vstupné na koncert je dobrovolné. Skupina Spirituál kvintet bude koncertovat v neděli 13. srpna od 14 hodin. Cena vstupenky je v předprodeji 100 na místě v den koncertu 120 korun. (zak)

11.8.

V Mohelnici bude letní kino

Mohelnice – V areálu za sokolovnou v Mohelnici se bude v pátek 11. srpna promítat pod hvězdami. Na programu se oblíbený snímek Kniha džunglí. Promítací zařízení se spustí ve 21 hodin, vstupné je 70 korun. (zak)

12.8.

Malá Morava láká na slavnosti

Malá Morava – Malomoravské slavnosti, největší akce roku na severu Šumperska, se konají již tento víkend. Akce odstartuje v sobotu 12. srpna ve 14 hodin na hřišti v Podlesí. Bohatý program, který potrvá až do ří hodin ráno, zahrnuje zábavu pro všechny generace. Zahrají kapely Corouhave, potěší oblíbené duo Eva a Vašek, show Josefa Náhlovského a Josefem Mladým, zazpívá Davide Mattioli a Sebastián, chybět nebude ohňostroj i závěrečná taneční zábava s kapelou Protector. Vstup je zdarma. (zak)

12.8.

Záchranáři zvou na Hasičský den

Zlaté Hory – Hasičská soutěž, zábava pro děti, bohaté občerstvení, kolo štěstí – to vše připravuje Sbor dobrovolných hasičů ve Zlatých Horách na sobotu 12. srpna. Veškeré dění vypukne v jednu hodinu po obědě na místní hasičské louce. Večer pak bude zapálena vatra a na programu je hudební zábava. (zak)

12.8.

Na Rejvízu zahraje Priessnitz

Rejvíz – Eko farma Rejvíz bude v sobotu 12. srpna hostit Chřástalfest, což je přehlídka kapel z Jesenicka. Od pravého poledne se představí Skipjack, Vagon Rock Machine, Sjetej křeček, Jindra Holubec Y Amigos, Psychonaut, Shot Drive a Real Deal. Největším tahákem bude kultovní kapela Priessnitz. Vstupné v předprodeji je 270, na místě 340 korun. (zak)

12.8.

Zahrádkáři připravují výstavu mečíků

Rapotín - Milovníci květin mohou v sobotu 12. a v neděli 13. srpna vyrazit na 55. ročník výstavy mečíků, která bude k vidění v kulturním centru Rapotín. Květinové vazby si budou moci zájemci prohlédnout v sobotu od 9 do 17 a v neděli od 9 do 16 hodin. Pořadatelé slibují bohaté občerstvení včetně mysliveckých specialit, zájemci si budou moci nakoupit jarní cibuloviny květiny i zahrádkářské výpěstky, k poslechu hraje hudba. (msc)

12.8.

Poutníci vyjdou na Mariahilf

Zlaté Hory – Tradiční setkání na poutním místě Panny Marie Pomocné se uskuteční v sobotu 12. srpna. Poutníci se vydají v 9 hodin od odbočky k areálu Bohéma po křížové cestě. Mše svatá začíná na poutním místě v 11 hodin, celebrovat ji bude pomocný biskup Josef Hrdlička, ve 14 hodin bude udělena svátost požehnání a uctění relikvií sv. Jana Pavla II. (zak)

12.8.

V Jakubovicích se bude koštovat víno

Jakubovice – Obec Jakubovice zve na tradiční Košt vína o pouti, který se bude konat v sobotu 12. srpna. Program odstartuje v 15 hodin mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jakubovicích, hlavní slavnosti začínají o hodinu později v místním kulturním stánku. Návštěvníci se mohou těšit na koncert dechové hudby Šohajka, cimbálovou muziku sourozenců Osičkových, revivalovou kapelu Olympis a rockou skupinu Noa. Pořadatelé připravují mysliveckou kuchyni i dobré vínko. (zak)

12.8.

Bozeňov láká na diskotékové hity

Dolní Bušínov – Na česko - slovenskou zve rekreační areál Bozeňov u Zábřehu sobotu 12. srpna. Diskotéka, na níž si poslechnete především české a slovenské hity se bude konat v Kempu Bozeňov. Hudební pecky z naší hudební scény vám bude hrát DJ Honza Čada. Začátek je v 19 hodin, vstup volný. (zak)


13.8.

V Tančírně zazní blues a jazz

Račí údolí – Secesní Tančírna v Račím údolí u Javorníku bude v neděli 13. srpna patřit bluesu a jazz. V 15 hodin zde rozezní dva klavíry a své hlasivky Vladimír Najdekr a Jakub Knapek. Nvštěvníci se mohou těšit na skladby Jaroslava Jeřka, Jiřího Šlitra, Raye Charlesw a dalších známých autorů. Vstupné je dobrovolné. (zak)

15.8.

Sesterské duo vystoupí v Mohelnici

Mohelnice – Náměstí Svobody v Mohelnici bude v úterý 15. srpna hostit koncert sesterského dua z Moravičan hrající akustický rock. Sestry Markéta a Magdaléna Adamcovy začalo vystupovat od roku 2015. Nejprve vystupovala každá sólo ve hře na klavír, později začaly budovat program společně v duu. V repertoáru mají písničky poprockových současných hvězd jako Katy Perry, Shawn Mendes, Ed Sheeran a dalších. Koncert začíná v 18 hodin, vstupné je dobrovolné. (zak)