Z městské kasy totiž hokejistům přiteklo tři a půl milionu korun. Smlouva se ovšem týkala prvoligové soutěže, z níž Draci sestoupili.

V městském parlamentu se tedy bude rozhodovat, zda hokejistům nechá příspěvek celý, nebo bude žádat o vrácení jeho části.

„Tento bod je do programu zastupitelstva zařazený, jednání bude 15. září," uvedl tajemník městského úřadu Petr Holub.

Ředitel společnosti Hokej Šumperk 2003 Vladimír Velčovský připustil, že se profesionální hokej musel v minulých měsících potýkat s nemalými ekonomickými problémy.

„Spousta partnerů odešla, už jen z tohoto důvodu se pád do druhé ligy neměl stát. Spolupráci rozvázali velcí i menší partneři, čehož si lze všimnout na banneru, kde jich je oproti loňsku zhruba polovina. Situace se naštěstí podařila stabilizovat tak, že jsme mohli začít podepisovat hráče. Hokejisté mají nadstandardní podmínky a zázemí," řekl Vladimír Velčovský.

Klub řešil i potíže personální, když ze dne na den oznámil odchod dlouholetý trenér Radek Kučera.

„Jeho ztráta mě mrzí. Ale nikoho nepřesvědčuji, aby pracoval pro klub," dodal Velčovský s tím, že rozchod nebyl nijak emotivní.

Novým trenérem je Aleš Flašar.

Podpora místní samosprávy je podle Vladimíra Velčovského pro hokej klíčová.

„Pokud by dotace byla výrazně snížena, přineslo by to fatální dopady," konstatoval.

Zastupitelé měli o příspěvku pro hokej rozhodovat ještě před prázdninami, ale vzhledem k nepřítomnosti Vladimíra Velčovského na jednání městského parlamentu tento bod přesunuli na září.