Bouzov a Sobotín znají diváci už z prvního dílu pohádky. Objeví se i v jejím pokračování.

„Co se týká natáčení, tak na Bouzově a v Sobotíně budeme začátkem dubna,“ potvrdili zástupci tvůrčího týmu.

Devadesátky, kriminální seriál České televize.
Devadesátky odstartovaly, v hlavních rolích Šumperáci. Líbil se vám první díl?

Nejdřív smůla, pak trhák

První díl vypráví příběh princezny Eleny. V den jejích dvacátých narozenin se má vyplnit kletba čarodějnice Murien. Otec Eleny slíbí půl království princi, kterému se podaří získat srdce mladé ženy a kletbu zažehnat. Na hrad se jako jediný dostaví princ Jan z Kalderonu, který se s Elenou zná od dětství.

Natáčení v olomouckém Zdíkově paláci s unikátními románskými okny.
Uzavřený Zdíkův palác využijí filmaři, Plesl se vydá do olomouckého středověku

Kletba může být zlomena, jen pokud láska překoná strach ze smrti. Elena je ješitná a zahleděná do sebe. Před zničující bouří však ji a celé království chrání kouzlo dvorního alchymisty Archivalda, které ji vrací v čase.

Elen znovu a znovu prožívá den svých dvacátých narozenin, učí se lépe chovat k lidem, poznávat lásku a cesta k její záchraně se otevírá.

Uvedení pohádky provázela smůla. Premiéru tvůrci kvůli koronavirovým omezením přesunuli z března 2020 na září. Vzápětí ale kina na dlouhé měsíce uzavřela další vlna vládních restrikcí. Princezna zakletá v čase byla ve výsledku nejpostiženějším filmem roku 2020.

Přehlídka Be2Can v olomouckém kině Metropol nabídne ve dnech  6. a 7. října nejlepší filmy z prestižních evropských festivalů.
Metropol promítne nejlepší filmy z Cannes, Berlína i Benátek

Finanční sbírka na "dvojku" 

Projekce pohádky se tak přesunuly na online platformy, kde si ji lidé velmi oblíbili. V červnu 2021 se stala nejsledovanějším filmem na českém Netflixu, Na Česko-Slovenské filmové databázi a portále Kinobox patří k nejlépe hodnoceným českým pohádkám posledních let.

Při svém zatím posledním uvedení koncem loňského prosince stala nejsledovanějším nedělním programem TV Prima.

Tvůrčí dvojice Petr Kubík a Lukáš Daniel Pařík se rozhodli během letošního roku natočit pokračování. Loni v prosinci spustili na platformě Startovač crowdfundingovou kampaň s cílem získat od příznivců finance na natočení druhého dílu.

Natáčení série Pozadí událostí v univerzitním Konviktu v Olomouci
Natáčení olomoucké detektivky finišuje. Tady jsou nové fotky z Pozadí událostí

Během měsíce se jim podařilo vytyčenou metu překonat o více než polovinu. Lidé na natáčení pokračování pohádky věnovali k 11. lednu 820 tisíc korun, kampaň je přitom teprve v polovině. Aktuálně je tento projekt nejúspěšnější ze všech na platformě Startovač.

Výsledné dílo diváci spatří ještě letos. Premiéra snímku je naplánovánana na 10. listopadu tohoto roku.