Trailer, ve kterém nechybí humor ani dobrodružství, představuje Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Natalii Germani, Romana Zacha, Simonu Hábu Zmrzlou, Martina Písaříka, Jakuba Ouvína a nově i posily Vojtu Kotka, Petru Nesvačilovou a Karla Dobrého. Celý příběh je ponořen do dechberoucích Barrandovských lokací, které ve filmu představují magické město Ayra.

Trailer k pohádce Princezna zakletá v čase 2

Zdroj: Youtube

Magii ve světě Oberon, kde se příběh odehrává, tvoří pět hlavních prvorun. Kromě prvoruny času, která hrála ústřední úlohu v prvním dílu, jsou to runy života, smrti, elementů a prostoru. Na scénu přichází tajemný alchymista, který chce prvoruny ovládnout, a získat tak moc nad veškerou magií. Tomu se snaží zabránit trio hlavních hrdinů z prvního dílu, princezna Ellena, Jan z Calderonu a alchymistka Amélie. Tentokrát proti nim ale stojí zlo tak mocné, že to bez pomoci nezvládnou. Své síly tak spojí s alchymisty z kouzelného města Ayra, kteří se zapřísáhli magii chránit.

Šumperan Radoslav Sturm
Dostal povolení bojovat, na Ukrajině Šumperan nakonec pomáhá jako dobrovolník

Runa času pro Amélii

Hlavní protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové, na kterou se diváci mohou těšit rovnou dvakrát.

„V pokračování jsme nechtěli opakovat stejný předpoklad děje, jako v prvním dílu. Proto jsme se rozhodli dát runu času Amélii, na kterou má nyní ale úplně odlišný účinek. Rozštěpí jí v čase, proto se ve filmu objevuje její současná verze, ale i verze z minulosti. I v druhém díle si tedy hrajeme s časem,“ říká režisér Petr Kubík, který na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

Natáčení pohádky Princezna zakletá v čase 2 na hradě Bouzov. Herečka Natalia Germani. 6. dubna 2022
Na Bouzově natáčí pokračování úspěšné pohádky, podívejte se

Na cestě za alchymisty a bojem proti zlu Amélii kromě její dvojnice doprovodí nejen manželský pár princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan z Calderonu (Marek Lambora), ale nově se k hereckému ansámblu připojil ve výrazné roli i herec Vojta Kotek.

První díl Princezny zakleté v čase, který vyšel v roce 2020, ukázal, že i v České republice se dá natočit úspěšná fantasy pohádka, filmový žánr, který pro svou náročnost v tuzemsku prakticky nevzniká. Dokonce představuje jediný český film v historii, který se stal na měsíc nejsledovanějším snímkem na Netflixu. Zaznamenal úspěch jak u českého, tak zahraničního publika. Na premiéru filmu Princezna zakletá v čase 2 se mohou diváci těšit 17. listopadu 2022.