Trasa závodu povede z areálu Kouty přes Petrovku, kolem Výrovky, a Velkého Klínovce na Červenohorské sedlo a Kouteckým žlebem zpátky do místa startu.

Muži budou muset pro započtení do klasifikace vypít šest piv, u žen postačí polovina. Hodnotit se budou nejen tři nejrychlejší účastníci, ale také nejstarší či nejopilejší závodník.

„Každý ať pojme závod a tempo postupu či pití piva dle svého uvážení a možností. V tomto případě bude dobré řídit se heslem Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se," doporučil pořadatel Beer trekingu Pavel Zitta.

Závod startuje v Koutech o půl druhé a účastnit se jej mohou pouze lidé starší 18 let. Zájemci se mohou přihlásit na místě, registrace stojí 340 korun.

Živo bude v Koutech celou sobotu, protože se zde uskuteční Olomoucko-Opolské hry. V deset hodin zde vypukne soutěž hasičských družstev žáků a o půl hodiny později se rozjede otevřené mistrovství světa Jeseníků v Discgolfu.

Kromě sportovních soutěží čeká na návštěvníky hudební maratón Od 13 hodin zahrají na náměstí v Koutech No distance paradise, Dixieland, Overdrive nebo Oldrock. Lidé budou moci ochutnat i polské speciality nebo si prohlédnout automobilové a motocyklové veterány.

Vstup na akci je zdarma, za prvních 300 piv zaplatí žíznivci pouhou desetikorunu.