„Objekt byl poškozený, pro skateboardisty nebylo navíc místo příliš bezpečné vzhledem k blízkosti frekventovaných komunikací," uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub. O další podobě prostoru není definitivně rozhodnuto, ale beton pravděpodobně nahradí zeleň.

„V Šumperku teď už není skoro kde jezdit, malý skatepark u zimního stadionu už taky neexistuje, je to škoda," okomentoval Jiří Zelený, který svého času u Grandu na prkně řádil často.

Monumentální pomník, kterému měla vévodit socha, nebyl nikdy dokončen. Původně zde stávala socha J. V. Stalina, ta ale byla odsunuta do prostoru u tehdejší mototechny a měl ji nahradit nový památník s tématem osvobození, zřejmě zcela v duchu socialistického realismu.  Plány v režii tehdejšího Okresního výboru Komunistické strany Československa ale překazil převrat v roce 1989.

Tehdejší nové vedení radnice hned práce na monumentu zastavilo, kamenné kvádry, z nichž měla socha vzniknout, pak skončily na travnaté ploše u venkovních bazénů na Benátkách. Radnice musela tento materiál převzít, protože byl již zaplacený. Zůstal pouze masivní prázdný sokl.