Na svůj projekt Na stezkách bez hranic získalo Sdružení měst a obcí Jesenicka dotaci z Evropské unie. Informační panely a sruby budou mít i obce na polské straně.

Ještě do Vánoc budou mít obce brožury s popisem a nákresem všech cyklotras na Jesenicku a v příhraničních obcích Polska. Dosud žádný takový komplexní materiál region vyhledávaný cyklisty nemá.

„Na jaře budeme instalovat odpočívadla, aby bylo vše na letní sezónu připravené,“ prozradil Václav Pták z Jesenické rozvojové, která projekt připravovala.

Odpočívadla mají podobu dřevěných srubů, ve kterých je stůl s lavicemi. Součástí stavby budou i stojany na kola. Projektant pamatoval i na nejmenší, kteří si budou moci pohrát v dětském koutku vybaveném houpačkou a průlezkou.

Odpočívadla budou od jara sloužit turistům, kteří navštíví Horní Hoštice u Javorníku, Bernartice, Vidnavu, Skorošice a Vlčice. U srubů budou i informační mapy. Dalších sedm map si objednalo město Javorník pro svou hraniční osadu Travná, mapa bude i v Bílé Vodě, Bílém Potoce, Velkých Kuněticích, v Kolnovicích a v osadě Salisov u Zlatých Hor.