Petr Procházka nastoupil do funkce ředitele v prosinci poté, co jej zastupitelé odvolali z pozice místostarosty Jeseníku. Jako uvolněný místostarosta měl na návrat na původní místo nárok. „Že se vrátím do školy, jsem se rozhodl rychle. Bylo to prakticky přes noc. Žádné další alternativy jsem nevyhledával,“ řekl Procházka.

Jeho návratem však vznikla nepříjemná situace – v pedagogickém sboru jeden člověk přebýval. Situace nakonec vyústila v odchod dosavadního ředitele Jindřicha Kubíčka, který Procházku po dobu jeho působení na radnici zastupoval. „Bývalý pan ředitel Kubíček je ve výpovědní lhůtě. Dohodli jsme se,“ říká Procházka.

„Dohodu jsem nabízel, ale neuzavřeli jsme ji. Dostal jsem výpověď pro nadbytečnost,“ tvrdí Kubíček. Na škole působí od poloviny devadesátých let, odejít má na konci března. Přiznává, že situace pro něho není jednoduchá. „Žádnou nabídku na zaměstnání zatím nemám, místo budu hledat kdekoli,“ říká.

Pokud by volba padla na někoho z řadových učitelů, vyvolalo by to podle Procházky komplikace. „Nyní někoho vytrhávat ze systému, který je nastavený na tento školní rok, by vyvolalo domino efekt. Znamenalo by to nutnost přeskládat úvazky,“ vysvětlil Procházka.

Že se Jindřich Kubíček do hotelové školy vrátí, není vyloučené. Záležet bude na tom, jaká bude situace v novém školním roce.