Proti záměru se ale zvedla vlna protestu obyvatel z ulic, které s hřištěm sousedí. Sepsali petici a s podpisy sto dvaceti lidí ji poslali zastupitelstvu.

„Proti vlastní zástavbě prostoru nic nemáme, ale obáváme se toho, že není vyřešen přístup ke stavbě. Těžká technika by jezdila jedinou přístupovou komunikací, která vede úzkou ulicí U Slunce,“ řekl zástupce petičního výboru Rudolf Doubrava.

V petici lidé upozorňovali, že v prostoru by mělo město nejprve vyčlenit plochu pro novou komunikaci a část také ponechat na výměnu s majiteli pozemků podél dálnice na vybudování pásu izolační zeleně.

Zastupitelstvo dalo argumentům za pravdu a prodej pozemků zamítlo. V sále byly přítomny asi tři desítky signatářů petice. Při odchodu z jednání je ve foyer oslovil Jaroslav Mikulička a snažil se jim vysvětlit své záměry. Autoři petice se pak vrátili do sálu a požádali, aby zastupitelstvo znovu celou věc otevřelo.

Výsledkem je to, že všechny zúčastněné strany se znovu sejdou u jednacího stolu a pokusí se najít východisko přijatelné pro všechny.

„My jsme vlastní projekt viděli poprvé až na zastupitelstvu, i když existuje už tři čtvrtě roku. Nechápeme, proč nás někdo z radnice o záměru neinformoval dřív,“ uvedl Doubrava.

Starosta Zdeněk Jirásko (ODS) tuto chybu uznává.

„Nutnost informovat lidi všemi možnými cestami jsme podcenili a vedlo to ke zbytečnému konfliktu. Torzo hřiště zarostlé lebedou volá po vhodném využití, ale ne za cenu, že dvě skupiny občanů budou stát proti sobě. Proto vůli k dalšímu jednání velmi vítám,“ řekl starosta.