Velkou rekonstrukcí má za sebou koupaliště v Jeseníku.

Za bezmála dvacet milionů korun bez DPH získalo novou bazénovou vanu, brodítka, sprchy, technologii úpravy vody a tobogán.

Práce zde však budou pokračovat. Ještě během prázdnin má v zadní části areálu vzniknout nové hřiště s umělým povrchem pro volejbal a nohejbal.

Během zimy a na jara příštího roku projde opravou vstupní budova. Provozovny v křídle směrem k centru města dostaly výpověď.

Rekonstrukce zde čeká převlékárny a šatny. Ve zbývající části má vzniknout malé wellness s celoročním provozem.

Město uvažuje, že dá výpověď i herně v opačném křídle budovy.

„Chtěli bychom, aby i tato část sloužila pro celoroční provoz. Otevřel by se prostor do koupaliště, který by mohl být využíván i mimo koupací dny," řekla členka představenstva Technických služeb Jeseník a místostarostka města Zdeňka Blišťanová.

Proměnou má projít také prostranství mezi vstupní budovou a bazénem.

Studie zde počítá s promenádou krytou pergolami, atrakcemi pro děti nebo dřevěnou terasou. K návrhům úprav se mohou lidé vyjádřit v anketě na webu koupaliště.

Loštice: nové brouzdaliště i povrch

Na loštickém koupališti prošlo modernizací brouzdaliště pro děti a přibyly zde nové herní prvky. První plavce tu přivítali začátkem prázdnin.

„Brouzdaliště má od letošní sezony vlastní technologii čištění. Tím plníme náročné hygienické normy na provoz. Současně byl kachlíkový povrch nahrazen novou protiskluzovou fólií," popsala hlavní úpravy starostka Loštic Šárka Havelková Seifertová.

Náklady na rekonstrukci dosáhly 2,7 milionu korun. Městu na ně přispěl kraj. Další milion korun bez DPH stálo dětské lanové centrum. Na jeho pořízení se složilo město, kraj, sponzoři a provozovatel areálu.