Jedná se o manažera zahraniční firmy s pobočkou v Prostějově. Cizinec žije sám v Olomouci.

Muž japonské národnosti cestoval koncem února po Evropě. Po příjezdu zpět do Česka se u něj projevily zdravotní potíže.

„Navštívil lékaře a od 1. března byl v domácí izolaci, na neschopence. Pro přetrvávající zdravotní obtíže mu byl proveden odběr. Test byl pozitivní,“ sdělila Deníku ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Růžena Haliřová.

Cizinec měl přijet zpět do Česka z Německa. Pobýval v Mnichově, ale před tím byl také v Anglii. Epidemiologové proto v tuto chvíli nedokáží sdělit, kde mohlo dojít k přenosu nákazy.

„Muž byl na služební cestě ve Velké Británii a poté se vracel přes Mnichov, kde se zdržel. Po návratu hned postupoval přesně podle stanovených opatření. Dodržel karanténu. Žije sám, takže v bezprostředním okolí nikoho neinfikoval,“ sdělil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Dohledávají se kontakty nemocného

close Co je koronavirus? info Zdroj: Deník zoom_in Podle informací Nemocnice Prostějov je stav pacienta s onemocněním Covid-19 stabilizovaný.

Odpoledne nemocnice jednala o případném přesunu muže do pražské Nemocnice Na Bulovce. Zatím na infekčním oddělení v Prostějově zůstal.

Epidemiologové nyní postupují standardně a jako v jiných případech potvrzené nákazy dohledávají případné kontakty nemocného, tedy lidi, s nimiž byl pacient ve styku v době před 1.březnem. Podle dostupných informací by jich mohlo být minimum.

„Rozjel se obvyklý postup. Trasování, zjišťování kontaktů, pobytu, zda informace, kterou poskytl, je platná. Doptáváme se,“ popisovala Haliřová.

Online reportáž

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in