„V tomto úseku se bude pracovat na zesílení podloží a bude také položený kompletně nový asfaltový povrch," sdělil ředitel Správy silnic Olomouckého kraje Drahomír Babnič. „Rekonstrukce komunikace přijde přibližně na šestadvacet a půl milionu korun," doplnil technický náměstek správy silnic Ivo Černý.

V první etapě dělníci pracují na úseku od odbočky na Moravičany na loštickém náměstí po Červenou Lhotu. Ode dneška bude navíc uzavřená Komenského ulice v Lošticích, po níž se jezdí do Moravičan, a to od náměstí po kostel. Tyto uzavírky potrvají do 27. října. Objízdná trasa vede přes Mohelnici, Moravičany, Doubravici, Nové Zámky a Litovel, případně se dá do Moravičan dostat Sokolskou ulicí.

„Během této první etapy dělníci také zúží vozovku v Olomoucké ulici od mostu přes Třebůvku po konec města k Palonínu na šest a půl metru. Tímto opatřením chceme docílit toho, aby řidiči nepřekračovali rychlost. Konzultovali jsme to i s dopravním inspektorátem a ukázalo se to jako nejlepší řešení," sdělila starostka Loštic Šárka Havelková Seifertová.

Od 28. října pak nebude možné projet celým průtahem Loštic od vjezdu ve směru od Mohelnice po konec města směrem na Palonín. Řidiči budou muset úsek objet z Mohelnice přes Moravičany a Doubravici na křižovatku u Palonína. Zde by měly veškeré práce skončit do 16. listopadu.

„Máme domluvené, že místním občanům stavební firmy umožní příčně přejet náměstí, aby se dalo dostat z jedné strany města na druhou. Pouze jeden až dva dny, kdy se bude asfaltovat samotné náměstí, to nebude možné. Výjimku ze zákazu vjezdu bude mít i dopravní obsluha firem, které zde sídlí," doplnila Šárka Havelková Seifertová.

Pro nákladní dopravu platí po celou dobu uzavírky objízdná trasa po rychlostní komunikaci R35 od Litovle, respektive sjezdu na Palonín a Loštice přes Mohelnici.

Dopravní omezení se také výrazně dotýká autobusových spojů. Linka z Mohelnice přes Loštice do Litovle nyní jezdí z loštického náměstí přes Moravičany do Palonína ke kostelu, kde se otáčí a přes Doubravici a Řimice pokračuje do Červené Lhoty. Kvůli tomu autobusy neobsluhují zastávky Loštice Modrá hvězda, Palonín, u hřiště a Bílá Lhota, Měník.

Autobusy na lince mezi Palonínem, Lošticemi a Moravičany jezdí objížďkou přes Moravičany a Doubravici a nezajíždí na zastávku Modrá hvězda v Lošticích.

Kvůli nynějším omezením musel navíc dopravce Arriva Morava zrušit spoj ve 14.05 hodin z Moravičan přes Loštice do Palonína a v půl třetí zpět. Tato omezení potrvají až do 27. října.