Zákazníci najdou v obchodním centru, které vyrostlo na nevyužívané ploše mezi ulicemi Leštinskou a Na Křtaltě u marketu Kaufland, jedenáct prodejen.

Sortiment je široký – od oděvů a potřeb pro domácnost přes elektro, drogerii a lékárnu až po trafiku nebo chovatelské potřeby.

„Jsem ráda, že už je podobná nákupní zóna i v Zábřehu. Obchody v centru mají otevřené většinou do sedmnácti hodin, kdy ale já teprve končím v práci, takže jedinou možností, kdy nakupovat, jsou víkendy. Zatím jsem jezdila do Olomouce nebo do Šumperku, teď už budu moci o víkendu nakupovat i u nás," řekla Jitka Horáčková ze Zábřehu.

Hobby market chybí

Někteří místní by zde rádi viděli ještě například hobby market.

„Doufal jsem, že tady bude prodejna pro kutily a zahrádkáře. Ta zatím chybí nejenom v Zábřehu, ale není ani v Šumperku. Jezdili by sem lidé ze širokého okolí, protože na vesnicích má prakticky každý zahradu, zahrádku nebo dílnu. Menší prodejny mají o víkendu otevřeno jen v sobotu dopoledne a není v nich takový výběr jako v hobby marketech. Bohužel budu muset dál jezdit do Olomouce," konstatoval Jaroslav Havelka.

První nákupní zóna v ZábřehuZdroj: DENÍK/Michal Krestýn

Názory lidí na potřebnost nákupní zóny se ale různí.

„Myslím si, že nové obchodní centrum není potřeba, obchodů je ve městě dost. Spíš by tady bylo potřeba vytvořit nová pracovní místa, aby lidé měli kde peníze vydělat, než obchody, kde se peníze utrácejí," míní důchodkyně Helena Pospíšilová.

Nákupní zóna v Leštinské ulici je vůbec první ve městě. Její stavbě musela ustoupit vila se zahradou, kterou bagry srovnaly se zemí loni v zimě. Zbytek plochy byl léta nevyužívaný a zarostlý.

V obchodním centru jsou prodejny s plochou o velikosti přibližně čtyř tisíc metrů čtverečních. Jeho součástí je i parkoviště pro stovku aut s výjezdy do ulic Leštinské a ČSA.