S maminkou byl z nemocnice propuštěn 5. ledna, ale ještě předtím mu přijel předat dar v podobě vkladní knížky s 15 tisíci korunami hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík.

„Bylo to docela rychlé, dost dlouho jsme čekali doma, mysleli jsme, že do porodnice pojedeme až ráno. Nakonec jsme museli vyrazit a porodnici jsme byli půl hodiny před silvestrovskou půlnocí. Porod trval necelou tři čtvrtě hodinu, vše bylo bez problémů, manžel byl se mnou,“ řekla maminka prvního středomoravského dítěte Kristýna Straková z Libiny.

Početí potomka prý rozhodně neplánovali tak, aby se narodil začátkem roku. Na Martina čeká doma spolu s otcem sestra Jana, která má dva a půl roku.

„Malého již viděla, hladila si ho, bratříček se jí líbí,“ dodala Kristýna Straková.

Podle primáře porodnického oddělení šumperské nemocnice Miloše Vysloužila se jedná o mimořádnou náhodu, protože v loňském roce se první miminko kraje rovněž narodilo v šumperské nemocnici.

„Termín narození dítěte lze ovlivnit pouze při operačním porodu a setkali jsem se i s takovými žádostmi. Například v době, kdy se měnila výše porodného. Porodit hned na začátku roku mají také zájem také rodiče, kteří pro svého potomka plánují sportovní kariéru, protože dítě pak může závodit v určité kategorii o rok déle,“ vysvětlil Miloš Vysloužil.