Město vypíše v těchto dnech výběrové řízení na dodavatele, výsledky bude znát v listopadu, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Kamil Navrátil.

Ve městě nyní vychází měsíčník Kulturní život Šumperka o nákladu 500 kusů a čtrnáctideník Šumperský zpravodaj v nákladu 14 000 kusů. Zdarma ho do schránek dostávají všechny domácnosti a organizace ve městě.

„Nově by měla vycházet i příloha Šumperk - živá brána Jeseníků. Půjde o kulturní, společenský a sportovní přehled akcí. Bude jednak přílohou radničního zpravodaje a dalších 1000 kusů se bude distribuovat na informační centra v Jeseníkách a v ubytovacích zařízeních," uvedl Navrátil.

Podle místostarosty Marka Zapletala (ODS) má nové periodikum mimo jiné podpořit cestovní ruch v regionu.

„Místní lidé se o akcích dozvědí, ale turisté dosud ucelený přehled neměli. Nyní budou vědět, kam a na jaké akce mohou zavítat. Příloha vyjde jednou měsíčně, poprvé počátkem příštího roku. Bude i v elektronické podobě," uvedl místostarosta.

Radnice ročně za periodika platí zhruba 950 000 korun. Výběrové řízení radnice zveřejní nejpozději v pondělí, nabídky lze zasílat do 7. listopadu. Následně o nich rozhodne městská rada.