Velké změny odstartovaly v září 2010 stěhováním. Do náhradních prostor odešly úředníci z radnice i pošta. Všichni našli azyl v bývalé mateřské škole. „První část dotace, sedm milionů korun, na rekonstrukci jsme získali od ministerstva financí. V listopadu jsme pak dostali od stejné instituce dalších pět milionů, půlmilion nám na účet přišel od Olomouckého kraje. Osm milionů pak přidala obec,“ vyjmenovala zdroje financování starostka Sudkova Milena Sobotková.

Přiznala, že rekonstrukce objektu jí stála hodně nervů. „Je to těžké, když víte, že budete potřebovat přes dvacet milionů korun a nejprve dostanete jen třetinovou dotaci. Naštěstí vše dopadlo dobře a na náš účet přišly další peníze,“ uvedla starostka, která dostala za své úsilí od radních pohár.

Připomněla, že rozsáhlá rekonstrukce už byla více než nutná. Radnice byla podmáčená, bojovali jsme s obrovskou vlhkostí a plísní. „Při vyklízení objektu jsme tu dokonce našli žáby,“ dodala s úsměvem Milena Sobotková.

Z původní budovy zůstaly jen obvodové zdi, vedle kanceláří a zázemí vznikla také prostorná zasedací místnost a na nevyužité půdě  archiv a kotelna. „Vše je tu nové od okem, přes rozvody, sociální zařízení, příčky až po střechu,“ vyjmenovala starostka.

Krásné světlé prostory získala i Česká pošta v přízemní radnice. Místnost je pohodlná jak pro zaměstnance pošty, tak pro klienty, kteří ocení moderní přepážku i parkoviště těsně u vchodu.

Jako poslední přibude do zrekonstruovaného objektu kadeřnictví. „V nejbližších dnech bude vypsáno výběrové řízení,“ dodala starostka.