Zatímco loni bylo v centru pozornosti zastřešení světlíku, vybudování proskleného výtahu, bočního bezbariérového vstupu a veřejných toalet, letos jde především o přeměnu někdejšího domovnického bytu v nové kanceláře a úpravu vestibulu.

„Z domovnického bytu vzniknou tři kanceláře pro nový odbor správy městského majetku. Ten převezme činnost, kterou pro město dosud vykonává Šumperská městská realitní," informoval tajemník šumperské radnice Petr Holub.

„Stavební úpravy zároveň zprůchodní celé přízemí radnice, tedy i chodbu kolem schodiště a výtahu,“ dodal Holub.

V pátek začne bourání přímo ve vestibulu. Zmizí přístavek informační kanceláře, která funguje zároveň pro ověřování podpisů a pro Czech Point. Na jeho místě budou sedačky pro čekající klienty, vlastní kancelář s prosklenými dveřmi obsadí jen prostor sousedící se vstupním schodištěm.

„Všechny úpravy skončí 31. srpna stejně jako úpravy, které prodělává přízemí druhé budovy úřadu na Jesenické ulici. Ty souvisejí s rozšířením služebny městské policie, podatelny i kanceláří pro vyřizování občanských průkazů. Práce v obou budovách si vyžádají pět milionů korun,“ řekl Holub.

Dodal, že na podzim vydá město ještě 620 tisíc za klimatizaci do obřadní síně, kde bývá v letních měsících velké horko.

Letošními pracemi úpravy zdaleka nekončí. Právě se pracuje na projektu rekonstrukce hlavního přístupového schodiště na radnici a vodního prvku před ní a na odstranění vlhkosti ze sklepních prostor tak, aby se daly využít pro sklad a archiv.

V budoucích letech čeká starou radnici ještě výměna oken, nová fasáda a úpravy půdních prostor.

Budova radnice je necelých sto let stará. Postavena byla v roce 1911 ve stylu saské neorenesance.