Radnici v historickém centru města už několik měsíců obklopuje lešení zakryté plachtami. Stavbaři za nimi dávají objektu novou fasádu. To nejzajímavější se však odehrává v místech, kam veřejnost dohlédnout nemůže.

„Vidíte posílení ocelové konstrukce a udělané nové krovy, aby to umožnilo zvednout výšku chodeb a místností,“ ukazuje v podkroví radnice, dnes staveništi, Zdeněk Stojaník, který vykonává technický dozor investora.

Nová podlaha v chodbě bude oproti té původní vyšší o čtyřicet centimetrů.

„Vznikne tak dutina, do které lze v budoucnu uložit prakticky nekonečné množství sítí,“ objasnil místostarosta Šumperku Tomáš Spurný.

V podkroví se totiž nachází počítačové servery a sídlí zde IT oddělení. Vedle něj tu budou tři nové kanceláře a další prostory.

„Vzniká potenciál pro vybudování spousty kanceláří, skladů a podobně,“ dodal místostarosta Spurný.

Již před jedenácti lety byla na radnici zateplena dnešní výtahová šachta, budova získala výtah a veřejné toalety. V minulých letech byl odvlhčen suterén, obnoven pískovcový sokl, stavbaři vyměnili okna či natáhli nové rozvody.

„Po letošní velké akci by měl být od rekonstrukcí na radnici šedesát let klid,“ poznamenal tajemník Městského úřadu Šumperk Petr Holub.