Ta je potřebná zejména pro žádost o dotaci na rekonstrukci. Náklady odhaduje město na 24 miliony korun. Chce získat podporu kraje z programu, který bude vyhlášen zřejmě letos na podzim. „Centrum partnerství by mělo plnit více funkcí. Využívat by ho mělo město Zábřeh, obce mikroregionu, regionální neziskové organizace a podnikatelské subjekty. Sloužit by mělo mimo jiné pro pořádání konferencí, jako školicí a poradenské centrum a zázemí mikroregionu,“ informoval mluvčí radnice Milan Kratochvíl.

Galerie jako zázemí pro různé kulturní akce a pro mediální prezentaci regionu má v přízemí zůstat. Studie počítá s rozdělením obou budov bývalé radnice, které jsou dnes uvnitř propojeny. Zatímco historická budova s věžičkou se má proměnit v Centrum partnerství, objekt vlevo chce město prodat. Mohly by v něm vzniknout byty, případně se nabízí propojení se sousedním hotelem. Oba domy jsou v žalostném technickém stavu.

Městský úřad tady sídlil až do roku 1991, kdy se přestěhoval do opravené budovy zámku. Historická budova radnice byla původně měšťanský dům, který v roce 1455 prodal městu majitel panství Jiří Tunkl.