„Celková částka určená na obnovu činí dvaadvacetmilionů korun. Z fondu jsme dostali dotaci devatenáct a půl milionu korun, obec se na opravě bude podílet částkou dvou a půl milionu,“ řekl starosta Loučné nad Desnou Pavel Martínek (ČSSD). V parku budou obnoveny kamenité a písčité cesty a získá nový trávník. Restaurována bude socha Neptuna, dále se obnovy dočká rybník, fontána a grota, tedy parková jeskyně.

„Chceme opravit také oplocení a vstupy budou opatřeny branami. Park bude přes den otevřen veřejnosti a na noc se bude uzavírat, aby se předešlo řádění vandalů či zlodějů okrasných rostlin,“ dodal Martínek. K rekonstrukci parku už dalo souhlas ministerstvo kultury. Aby mohly začít stavební práce, potřebuje obec už jen posudek externí komise.

Fond, z něhož obec peníze získala, vznikl v roce 2005 a je určen pro zaostalejší země Evropy. Pokud předloží kvalitní projekty, mohou z něj česká města, obce, státní instituce či nevládní organizace do roku 2009 čerpat více než tři miliardy korun. Nefinancuje jej Evropská unie, ale státy, které nejsou jejími členy, především Norsko. Přispěl do něj také Island a Lichtenštejnsko.