Pravidelné jednání představenstva mělo tentokrát jiný scénář. Hlavním bodem programu bylo odvolání generálního ředitele. „Měli jsme trochu jiné představy o plnění strategických úkolů, které mu představenstvo uložilo, a to zejména v oblasti investic a ve vnitřním řízení společnosti,“ přiblížil důvody odvolání předseda představenstva Vladimír Odehnal s tím, že vedením společnosti je do rozhodnutí představenstva pověřený ekonomický ředitel Roman Provazník.

„Přiznám se, že mě to zaskočilo. Odvolání mi bylo oznámeno nečekaně,“ přiznal Miroslav Čeladník. Po tříměsíční zkušební lhůtě a po půl roce ve funkci se domníval, že se na nové pozici zorientoval a práci vykonává k prospěchu lázní i spokojenosti majitelů. „Vyříkali jsme si své pohledy na další vývoj lázní. Majitelé měli jinou představu,“ dodal Čeladník. S lázněmi se odvolaný Čeladník prozatím neloučí. Kromě funkce generálního ředitele má s lázněmi pracovní smlouvu jako manažer společnosti.

„Budeme spolu jednat. Uvidíme, jestli mě budou chtít a potřebovat mé schopnosti,“ uvedl odvolaný ředitel. Tuto informaci potvrdil i Vladimír Odehnal. „Budeme o tom diskutovat a uvidíme, jestli se potkají naše zájmy. Rozhodnutí by mělo padnout nejpozději do poloviny příštího týdne,“ upřesnil Odehnal.

Přijmout funkci generálního ředitele jesenických lázní je jako dobrovolně usednout na sud s dynamitem. Člověk nikdy neví, kdy to pod ním bouchne. Priessnitzovy léčebné lázně jsou společností, která na Jesenicku nejčastěji obměňuje své šéfy. Čeladník je od sametové revoluce šestým ředitelem. Nejkratší dobu si přitom ve funkci užil současný místostarosta Jeseníku a bývalý ředitel jesenické záchranky Jiří Staňa. Společníci jej z ředitelského místa smetli už po sedmi měsících a devatenácti dnech. Ve všech případech přitom jako důvod ukončení spolupráce představenstvo uvádělo rozdílné představy o vedení společnosti a jejím směřování.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika