Nově vzniklá ulice v lokalitě bývalé pily v Jeseníku-Bukovicích se má jmenovat Jasná. Záležitostí se na říjnovém zasedání zabývali jeseničtí zastupitelé, tehdy však žádný název neodsouhlasili.

„Ukázalo se, že mezi tamními obyvateli nebyla na názvu ulice shoda. Znovu jsme s nimi jednali a po intenzivní komunikaci všichni obyvatelé vyslovili souhlas s názvem ulice Jasná,“ sdělila starostka Zdeňka Blišťanová. Pojmenování ještě musí stvrdit zastupitelé města.

Podle starostky by se už peripetie s pojmenováváním nových ulic neměly opakovat.

„Do zastupitelstva konaného 12. prosince budou připraveny jasné podmínky, jak se budou ulice pojmenovávat, kdo se pojmenovávání bude účastnit a podobně,“ dodala.

Hrubá stavba za tři dny

Hned několik domů roste v lokalitě Za Hniličkou v Šumperku – Temenici. Jeden z nich se ostatním vymyká. Hrubá stavba byla hotová za tři dny.

„Ještě v úterý tu byla základová deska. Přivezli celé panely, každý se jednoduše postaví a šroubují se do sebe,“ popsal Tomáš Menšík, který je investorem dřevostavby postavené ze systému Dekpanel.

„Toto řešení mě oslovilo hlavně statikou. Panely mají tloušťku osm centimetrů a staví se z nich až šestipatrové domy. Výhodou je i rychlost a cena. Oproti zděné stavbě jste o nějakých patnáct, dvacet procent níže,“ dodal Tomáš Menšík. Díky tenkým panelům oproti cihelné stavbě výrazně narostla i plocha obytných místností.