Práce začnou už v pondělí 3. června. „Do 10. června kvůli nim bude omezený provoz stavebního a vyvlastňovacího úřadu a odborů rozvoje a informatiky. Od 11. do 21. června se rekonstrukce topení dotkne činnosti oddělení životního prostředí a od 22. do 30. června finančního odboru, odboru technické správy, majetkoprávního oddělení a útvaru interního auditu," uvedl mluvčí města Daniel Gryc.

Od 1. do 10. července bude mít omezený provoz odbor vnitřních věcí včetně sekretariátu a kanceláří starosty a místostarosty.

Největší omezení pro občany bude od 11. do 19. června, kdy práce omezí činnost podatelny, pokladny a odboru občanskosprávního, kde se vydávají cestovní pasy, občanské průkazy a je zde také ohlašovna trvalého pobytu.

Pokud se tedy chystáte o dovolené do ciziny nebo vám končí platnost občanského průkazu, vyrazte raději na úřad s předstihem.

„Žádáme občany, aby přizpůsobili vyřizování svých záležitostí omezenému provozu městského úřadu, a to zejména u občanských průkazů a cestovních pasů v návaznosti na plánování letní dovolené. Pokladna a podatelna budou lidem k dispozici ve druhé správní budově radnice na náměstí Osvobození," upozornil Daniel Gryc.

Celý červenec a první polovinu srpna se bude také pracovat v obřadní síni. Jako poslední přijde na řadu od 22. července do 2. srpna matrika. „V závislosti na tom, jak budou stavební úpravy pokračovat, ale není vyloučená možná změna těchto termínů," doplnil mluvčí města.