„Oproti lednu loňského roku, kdy zde přišlo na svět dvaadvacet dětí, jich bylo letos ve stejném období téměř dvakrát tolik. Narodilo se dvacet chlapců a osmnáct děvčátek a také jedna dvojčata,“ uvedla mluvčí jesenické nemocnice Radka Miloševská.

Z největší dálky do jesenické porodnice přijely maminky z okresu Bruntál, a to až z Karlovic a z Vrbna pod Pradědem.

„Příliv rodiček nás velmi těší. Kapacitně je oddělení připraveno zvládnout i další nárůst počtu maminek,“

Řekla vrchní sestra gynekologie Iva Mašláňová

Čtěte také: Horské obce v Jeseníkách oslňují nízkou nezaměstnaností

Při pohledu do statistik je osmatřicet dětí narozených během jednoho měsíce skutečný rekord, který v nemocnici nepamatují. V průměru zde porodníci pomáhají na svět zhruba dvěma desítkám miminek. Zatím nejplodnějším měsícem byl v loňském roce srpen s třiceti novorozenci.

V šumperské porodnici měli rovněž zdravotníci plné ruce práce.

„V lednu se zde narodilo celkem jednaosmdesát dětí. V porovnání například s loňským prosincem, kdy na svět přišlo čtyřiašedesát, je první měsíc roku opravdu silnější,“ konstatovala mluvčí šumperské nemocnice Hana Szotkowská.

Obě porodnice se snaží zvýšit komfort pro své pacientky. V Jeseníku brzy začne modernizace sociálních zařízení a částečná rekonstrukce porodního sálu. Provoz oddělení to nijak neomezí. Kompletní obnova čeká také porodní sál v šumperské nemocnici, kde přibude nová porodní vana.