„Den dětí má u nás v obci tradici. Na hřišti ho připravujeme už více jak deset let,“ okomentovala dětské hemžení s více jak deseti stanovišti, místostarostka Eva Pěničková.

„Zatím co předchozí ročníky nabídly branný den nebo Šmouly, letos je to olympiáda s disciplínami, které děti nejvíce baví,“ shrnula nápaditost pořadatelů.

A tak se střílelo na branku, skákalo do dálky nebo poráželo kuželky.

„Z olympijských disciplín jsme zachovali pouze fotbal, naopak střelbu jsme obohatili o luk a šípy,“ shrnula Pěničková sportovní nabídku. Na děti ale čekaly i zcela neobvyklé disciplíny, jako například kop do kufru otevřeného auta. V nádherném sobotním počasí vydržely celé odpoledne bavit několik desítek malých i větších účastníků.

„Už jsem absolvoval fotbal, hod míčem na koš i koloběžkový slalom, teď čekám na skákání v pytli a běh s překážkami,“ svěřil s sedmiletý Štěpán, který se do závodění pod olympijskými kruhy pustil v doprovodu staršího bratrance i tří sester.

„Pak máme namířeno na střelbu. Trefovat se budeme do terče i plechovek,“ doplnil desetiletý Michal.

Na všechny závodníky pak u stanovišť čekaly drobné odměny a jako bonus míchaný nápoj zdarma. A co by to bylo za olympiádu, kdyby na ní chyběly medaile. Ty kosovské byly z perníku a s číslicí jedna. Organizátoři jich letos nechali upéct šest desítek kusů.

ŠumpeRUN 2. 6. 2019.
VIDEO: Šumperkem se prohnaly stovky běžců

Autor: Bartoňová Vladimíra