Okres nařídil v roce 1993 asanaci a rekultivaci, Mohelnice si k tomu pozemek skládky bezplatně pronajala a na práce najala soukromou firmu. Ta sem ale vozila další odpad, takže skládka je dnes sedm metrů vysoká. Líšnice se léta snaží situaci řešit, Mohelnice zatím na žádný návrh nepřistoupila.
V posledním návrhu požaduje Líšnice náhradu osm milionů korun, dále chce, aby od ní Mohelnice vykoupila pozemek skládky za dvacet procent úřední ceny a aby plochu převzala do svého katastru. Za takových podmínek je ochotna vzít zpět žalobu na vyklizení skládky.

„Potřebujeme skládku znovu zaměřit a spočítat kubaturu, která přesahuje původní stavební povolení. Geodetické firmy mají delší lhůty, takže výsledek ještě nemáme,“ zdůvodnil zastupitelům odklad tajemník radnice Bohuslav Jásenský.

„Myslím, že je to výrazně zástupný problém, protože k dispozici je znalecký posudek, a ten by měl stačit. Jako členka zastupitelstva se za postup Mohelnice musím stydět,“ řekla Jana Hamplová (Nezávislí). „Chápu, že se stydíte, ale je to možná spíš proto, že ve sporu zastupujete jako advokátka Líšnici proti Mohelnici,“ oponoval jí starosta Ladislav Kavřík (ODS).