Web začne fungovat do dvou měsíců. Má posloužit k předávání informací a inzerce mezi lidmi žijících podél česko-polské hranice a usnadnit jim tak život.

„Před třemi lety jsem se s ženou přistěhoval z více než milionové Prahy do Kameničky, kde je šest trvale obydlených domů. Potýkal jsem se s problémy, které mají všichni, kteří něco opravují,“ zavzpomínal Marek Dušák, jak s obtížemi sháněl kvalitního zedníka, obkladače, či instalatéra.

„A po celou dobu jsem se díval na polskou Kamenici, která je jen patnáct metrů od nás, a nevěděl jsem, kdo tam bydlí. Dodnes nevím, jak se polsky řekne instalatér, a třeba mi právě tam mohli pomoci. Když jsem kupoval cirkulárku, přivezl jsem si ji až z Krnova, ale možná ji měl někdo vedle, ale já o tom nevěděl,“ přiblížil Dušák zrod myšlenky, kterou chce rozjet do dvou měsíců.

Smyslem webu je, aby na něm našli radu, pomoc a potřebné informace Češi i Poláci žijící podél hranice. Zpočátku budou nové internetové stránky určené hlavně lidem z Bílé Vody, Javorníku, Paczkowa a Zloteho Stoku.

„Chci na nich nabídnout inzerci i informace. Během roku plánuji vybudovat malou redakci českých a polských redaktorů, kteří budou vyhledávat zajímavé osobnosti, zajímavé dění, aby se lidé dozvěděli, co se v kraji děje,“ řekl dále režisér.

Název webu Nahranici zvolil Marek Dušák záměrně. „Hranice jsou důležité. Určují historické skutečnosti, naši samostatnost a různorodost. To, že jsme odlišní, s různými nápady, je dobře. Jen chci, aby hranice byla jako tenká přerušovaná čára a ne jako ostnatý drát,“ dodal Dušák.