Ředitelka školky Yvona Šimková ovšem tvrdí: některé informace uvedené v petici se nezakládají na pravdě.

„Původní kovové prolézačky z doby realizace školky musely již být z větší části pro havarijní stav odstraněny. Dobrovolná činnost a pomoc nás rodičů již více není schopna zajistit lepší vybavení hřiště. Protože se jedná o dlouhodobě neřešený stav bez sebemenších investic, důrazně prosíme o dotaci na rekonstrukci hřiště na zahradě mateřské školy,“ stojí v petici.

Na šumperskou radnici záhy dorazila zpráva ředitelky Veselé školky, v té se ovšem uvádí, že stav zahradního hřiště rozhodně není pro děti nevyhovující. Rovněž odmítá, že by do žádné investice do školky nešly.

Veselá školka je totiž městskou příspěvkovou organizací a má tři pracoviště. Ta zahrnují kromě školky v Temenické ulici také mateřské školy v ulicích Zahradní a Prievidzská.

„Na jiných pracovištích jsou mnohem naléhavější opravy, které mají dle své závažnosti přednost. Všechny zahrady u našich školek potřebují nové herní prvky, ale vzhledem k nedostatku finančních prostředků musíme hledat jiná řešení. Letos jsem alespoň částečně vybavily všechny zahrady různými hračkami na písek, odrážedly, umělými skluzavkami a dalšími drobnostmi,“ vysvětlila ředitelka Veselé školky.

Petice rodičů se 20. října dostala na program rady města Šumperka a radní se k ní vyjádřili. S většími investicemi do mateřských škol se může počítat až příští rok, v případě školky v Temenické ulici se zatím bude jednat o spíše kosmetické úpravy, jako například vydláždění chodníku u branky a nové nátěry.

„Školní hřiště je nutné rekonstruovat ve všech mateřských školách ve městě a je nutno tuto situaci řešit postupně,“ uvedl šumperský starosta Zdeněk Brož.

Šumperská radnice letos přijala již několik petic od nespokojených občanů, ty ostatní se týkaly nedostatku parkovacích míst na sídlištích.