Zdevastovanou chatu s rozhlednou získal nový vlastník v dražbě. Objekt a jeho okolí jsou již uklizeny, zničené vybavení zaplnilo celé nákladní auto. Budova nyní čeká na opravu.

Podle Stanislava Mlčůcha bude práce na zdevastovaném objektu hodně. Vandalové například vyrvali elektrické rozvody, které bude muset obnovit elektrikář.

Rozhledy z věže omezovala hned na dvě strany neprůhledná folie, která nahrazovala ukradená okna. Tuto závadu měl již nový majitel odstranit.

Rozhledna by měla podle majitele dál sloužit veřejnosti.

„Zpracováváme projekt, celé by se to na Lázku mělo změnit. Naším záměrem je, aby se po dokončení oprav dala celá chata pronajmout," sdělil Stanislav Mlčůch.

Zároveň se brání nařčení, že mu v souvislosti s rozhlednou jde hlavně o získání dotací.

„Pokud má objekt sloužit veřejnosti, je samozřejmě oprávněné žádat o dotaci, protože takto je splněna jedna z podmínek jejího přidělení," uvedl.

Turistům vzkázal, že pokud to bude během rekonstrukce z bezpečnostních důvodů možné, rozhledna zůstane přístupná.

Bývalým majitelem rozhledny byla zkrachovalá společnost Deneta. Té ještě donedávna patřily také ruiny u hlavní pošty v centru Šumperku.

Oblíbené výletní místo bylo opuštěné a vnitřek budov zdevastovali vandalové. Tento stav byl mnoha návštěvníkům trnem v oku.

„Hanba majiteli Reichlovy chaty a rozhledny za stav, který vidíme. Z tak krásného místa zbyly jen oči pro pláč," napsali například loni v červenci do vrcholové knihy na Lázku turisté z Vyškova.