Od 1.května jsou zpřístupněny další atrakce v resortu Dolní Morava, kde je kromě Stezky v oblacích možné navštívit dětské zážitkové parky. Lidé mohou vyrazit i na bobovou dráhu v Hlubočkách.

„Jedeme od 8.30, bohužel v Ramzové prší, je sedm stupňů, takže dnes na výlet k nám přibalit pláštěnku. Zatím jsme nikoho nesvezli, ale to přijde. Je moc brzy,“ usmívala se před 9.hodinou Pavlína Lázničková ze společnosti Bonera.

Turisté musejí mít roušky a ve stanicích dodržovat odstupy dva metry. „Roušku musejí mít návštěvníci i během jízdy na lanové dráze,“ poukázala..

Ve stanicích, restauracích a bufetech platí omezení. Restaurace na Chatě Jiřího je uzavřena, ale v provozu je bufet. Stejně tak na Čerňavě se mohou turisté občerstvit, otevřeno je výdejní okénko. „Toalety jsou uzavřené,“ upozornila Pavlína Lázničková.

Lanová dráha Borena na Ramzové se zastavila v polovině března. Provozovatel po předčasně ukončené zimní sezoně provedl potřebnou údržbu dopravního prostředku, aby zařízení bylo připraveno na start letní sezony.

Recyklační areál v místě bývalých vojenských skladů.
V Zábřehu ožil areál na zpracování odpadů. Kapacitu má zdvojnásobit

Na lanovku v rouškách a rukavicích

Od 1.května pokračují ve zpřístupňování atrakcí v resortu Dolní Morava, kde kromě Stezky v oblacích jsou v provozu dětské zážitkové parky, lanovka i Mamutí horská dráha.

„V provozu budou aktivity a občerstvení v dětských parcích v údolí i na horském hřebeni, Stezka v oblacích a občerstvení u chaty Slaměnka, na který se návštěvníci mohou pohodlně nechat vyvézt letní lanovou dráhou Sněžník nebo Mamutí horskou dráhou,“ zvali provozovatelé.

Na nástupu i výstupu z lanovky a horské dráhy by měli mít návštěvníci kromě roušky či šátku také rukavice, kterými se budou během jízdy držet bezpečnostních madel.

Rodiny s dětmi si mohou užít jízdu na bobové dráze v Hubočkách, která je o víkendech v provozu.

„Jízda na bobové dráze je možná pouze v rukavicích, které je možné také získat přímo u obsluhy v pokladně bobové dráhy. V případě že bude rukavic nedostatek, bude se dezinfikovat brzdná páka bobů po každé jízdě,“ uvedli provozovatelé střediska.

Blahopřání na dálku Boženě Horákové pod oknem domova pro seniory v Jeseníku.
Krásné gesto! Pětadevadesátileté jubilantce zahráli pod oknem