Hned několik skupin chce v lokalitě kasáren vybudovat golfové hřiště.

V areálu jsou čtyři rybníky. Nejmenší, chovný, je v majetku rybářů. O další dva, které jsou z větší části na pozemcích města, rybáři usilují marně. „Naše jsou ryby, voda, zkolaudované hráze, ale ne pozemky. To, že radní odmítli prodej dlouholetým nájemcům s odůvodněním, že o pozemky může projevit zájem budoucí investor golfového hřiště, považujeme za nesolidní,“ prohlásil předseda jesenické organizace Českého svazu rybářů Zdeněk Černý.
Je zásadně proti tomu, aby těžká práce rybářů, kteří rybníky před čtyřiceti a osmnácti lety postavili na bažinách, přišla vniveč. Snahu rybářů podporuje i zastupitel Stanislav Loučný (KSČM). „Rybníky si těžce vydobyli. Určitě je využijí lépe, než pár zájemců o golf. Kdo si tuto zábavu bude moci dovolit? Jen pár vyvolených. Rybářů je tady pět stovek,“ řekl Loučný.

Podle vedení města je ale strach rybářů předčasný, i když připouští, že mít na území města golfové hřiště je velmi lákavou nabídkou pro rozvoj turistického ruchu. S tímto nápadem se už na radnici objevily tři skupiny podnikatelů.

„Vzhledem k tomu, jak je investice rozsáhlá, jde zatím jen o sondování,“ řekl starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS). Je přesvědčen, že golfové hřiště by zvedlo atraktivitu území. Rybáři se ale podle něj obávat zasypání rybníků nemusejí. Vodní plochy na golfové hřiště patří a podle radnice by mohli rybáři i golfisté žít ve vzájemné symbióze.

„Kdyby město prodalo pozemky pro golfové hřiště, určitě nás tam investor nenechá,“ pochybuje však Černý. Představa, že rybáři sedí u rybníka, mají nahozené udice a nad hlavami jim létají míčky, je pro něj nemožná. „Máme oprávněnou obavu, že by se nás golfisté snažili vystrnadit,“ dodává Černý.