Jedním dechem je nutné dodat, že se na známé trati ukáží v sobotu i posádky z blízkého okolí, především ze Zábřehu a Uničova. Šumperk je totiž pořadatelem jednoho z dílů mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek. Rapotínská stráň sice každý rok hostí mezinárodní šampionát v motokrosu, sajdkáry se zde ale pěkně dlouho neobjevily.

„Sajdy se k nám vrací po pěti letech,“ říká Oldřich Hájek, jeden z pořadatelů šumperského závodu.

Fanoušci se mohou těšit na českou špičku v čele s bratry Rozehnalovými. Představí se ale také v Šumperku známá jména Gažík a Zatloukal. Gažík pojede v dvojici s Křížem, Zatloukal se zase ukáže s Kötikem.

Bohužel se fanoušci nedočkají jiné české elitní posádky, bratrů Čermáků, Tomáš Čermák má totiž po havárii ve Stříbře prasklou pánev.

Bratři Rozehnalovi tak budou na Rapotínské stráni patrně neomezenými vládci. „Když nepojedou Čermákovi, musíme popřemýšlet, jak jet, aby to pro nás mělo smysl. O titulu rozhodnuto v žádném případě není. To samé, co Čermákům, se může stát i nám. Bude záležet na každé rozjížďce,“ řekl Deníku Václav Rozehnal.

Rozehnalům šumperská trať sedí, dobře ji znají, častokrát na Stráni trénovali. „Letos jsme tam ale netrénovali, protože na jaře bylo na okruhu dlouho mokro,“ podotknul Rozehnal.

Rapotínská stráň pojme v jednou závodě až třicet sajdkárkrosových dvojic a zdá se, že limit bude naplněn. V posledním klání v Kramolíně bojovalo o body do českého šampionátu jedenadvacet posádek, do Šumperku asi zamíří i řada zahraničních stájí, neboť se blíží světový šampionát v Jiníně a Rapotínská stráň bude dobrou generálkou na svět.

„Pracujeme společně s Milanem Gažíkem na tom, aby k nám přijeli i zahraniční jezdci,“ říká Hájek.

Závod se jede v sobotu 3. května, tréninky sajdkár jsou předběžně v plánu v 11.00 hodin, hlavní závod začíná ve 13.30 hodin, vyhlášení je na programu v 17.15 hodin.