Na burze se představí pětadvacet zaměstnavatelů, patnáct středních odborných a tři vysoké školy. Všechny vystavující subjekty mají vazbu na šumperský region.

„Akce je určená všem, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří zvažují změnu profese či uvažují o vhodné rekvalifikaci. Prostřednictvím burzy chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům a ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů a škol,“ shrnul ředitel Kontaktního pracoviště šumperkého úřadu práce Ivo Bartl.

Snahou je probudit a zvýšit zájem účastníků o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové. Vstup i veškeré poradenství budou pro návštěvníky zdarma.

Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč. Pro tyto případy doporučuje úřad práce zájemcům, aby si s sebou vzali profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi.

Řada vystavovatelů se bude prezentovat i praktickými ukázkami. Návštěvníci se tak mohou mimo jiné těšit na nejnovější modely automobilů, vojenskou techniku, pistolový laserový trenažér, výukový model automatizační linky, ukázky práce uměleckého kováře, cukráře, sedláře nebo třeba ozdobné vykrajování do zeleniny a ovoce.