Samospráva výpověď odůvodnila neuspokojivými pracovními výsledky.

„Za mě jsou to zejména manažerská pochybení při řízení týmu městské policie a při řízení této organizace vůbec,“ sdělila starostka Zdeňka Blišťanová. Výpovědi předcházela výtka, podle starostky však náprava nebyla dostatečná.

Miroslav Táborský s důvody výpovědi nesouhlasí. Poukazuje na to, že tým městské policie je roky prakticky neměnný a pracuje stejně, jako za jeho předchůdců.

„Mrzí mě, že zastupitelé mají jednostranný výklad toho, co se stalo. Že mě nepozvali do rady, ze zastupitelů ani z radních se mnou nikdo nemluvil,“ říká muž, který je sám členem městského parlamentu.

„Pokud někdo během tří let obnoví celý kamerový systém, udělá spoustu modernizačních opatření, ať už pult centrální ochrany nebo nové vozidlo, a spoustu projeků, myslím, že manažerské pochybení tam není,“ dodal ke své činnosti.

Za prevenci jej chválí

Právě preventivní činnost u šéfa strážníků vedení města oceňuje.

„Za prevenci bych ho pochválila. Hodně se jí zabýval. Pokud by ji chtěl na městské policii dělat i nadále, určitě se na tom můžeme domuvit,“ poznamenala starostka Blišťanová a naznačila, že výpověď by mu za určitých okolností doběhnout nemusela.

Miroslav Táborský dostal výpověď jako strážník, automaticky by tak skončil i jako šéf městské policie. Do vedoucí pozice jej však vyslalo zastupitelstvo a to jej z ní může odvolat už na svém červnovém zasedání. Tedy ještě před uplynutím výpovědní doby.

Podle Miroslava Táborského by nebylo dobře možné, aby zastával pozici preventisty a zároveň nebyl strážníkem.

„Prevenci má městská policie danou zákonem. Já jsem měl prevenci v pracovní náplni ředitele. Je to můj koníček, bez problémů jsem ji stíhal,“ poznamenal.

Miroslav Táborský je už druhým mužem, který během krátké doby končí v čele některé z městských organizací v Jeseníku. Před dvěma měsíci odvolalo představenstvo technických služeb ředitele firmy Jaroslava Ryčla.